piątek, 11 stycznia 2019

Elektroniczna dokumentacja pracownicza i przelew bankowy, jako podstawowa forma wypłaty wynagrodzenia to nowości, jakie pojawiły się w kodeksie pracy z początkiem roku


Elektroniczna dokumentacja pracownicza i przelew bankowy, jako podstawowa forma wypłaty wynagrodzenia to nowości, jakie pojawiły się w kodeksie pracy z początkiem roku.

Przechowywanie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej zwalnia pracodawcę z obowiązku archiwizowania jej w tradycyjnej formie papierowej. Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć sporządzanie dokumentacji i zaoszczędzić czas wyszukiwania oraz weryfikacji danych, a co za tym idzie zredukować koszty pracodawców w tym przedmiocie.

Zgodnie z treścią znowelizowanego art. 22 kodeksu pracy, o numer rachunku bankowego poszerzył się również zakres informacji, jakich pracodawca może żądać od pracownika,. W ten sposób przelew bankowy stał się podstawową formą wypłaty wynagrodzenia. Pracownik, który będzie chciał otrzymywać wynagrodzenie do rąk własnych, powinien złożyć do pracodawcy wniosek o taki sposób wypłaty.

Źródło: https://www.infor.pl/prawo/2865246,Zmiany-w-Kodeksie-pracy-1-stycznia-2019-r.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz