środa, 9 stycznia 2013

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę sposobem na zabezpieczenie majątku

W związku z nowelizacją przepisów Kodeksu spółek handlowych (art. 551 KSH) pośród przedsiębiorców dość popularnym zjawiskiem stało się przekształcenie prowadzonej jednoosobowej działalności w spółkę prawa handlowego.

Znowelizowane przepisy Kodeksu spółek handlowych znacznie ułatwiły procedurę przekształcenia się przez przedsiębiorcę w spółkę prawa handlowego. Procedura ta cieszy się sporym zainteresowaniem, oczywiście formą preferowaną najczęściej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Czy są jakieś aspekty, które przemawiają za dokonaniem takiego przekształcenia? Z pewnością do korzyści, płynących z takiego przekształcenia, należy zaliczyć brak odpowiedzialności wspólnika spółki z o.o. za jej zobowiązania. W przypadku klasycznej działalności gospodarczej przedsiębiorca odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem. Być może jest to więc ciekawa alternatywa dla osób, poszukujących sposobu na zabezpieczenie swojego majątku osobistego od odpowiedzialności, związanej z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Warto również wskazać, iż nowelizacja przepisów pozwala by w wyniku dokonanego przekształcenia zachowana została ciągłość podmiotowa - nowopowstała spółka staje się podmiotem wszystkich dotychczasowych praw i obowiązków przedsiębiorcy, zaś zawarte umowy, udzielone pozwolenia i koncesje trwają dalej.

Wszystkich zainteresowanych nową formą prowadzenia działalności zapraszam do odwiedzin naszej strony Internetowej www.kancelaria-kurzeja.pl oraz kontaktu.


2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnimi czasy pojawiają się oferty spółki na sprzedaż - tutaj więcej informacji można uzyskać na ten temat. Jest to całkiem dobra opcja dla ludzi szukających sposobu na rozpoczęcie działalności. Dzięki temu, unikniemy wielu formalności.

    OdpowiedzUsuń