czwartek, 7 marca 2019

Połączenie sklepu ze stacją paliw pozwoliło ominąć zakaz handlu w niedzielę

Państwowa Inspekcja Pracy działając w oparciu przepisy zakazujące handlu w niedzielę, wydała wobec właściciela jednego ze sklepów w Radzyniu Podlaskim decyzję, w której stwierdziła naruszenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, poprzez dopuszczenie pracowników do pracy w niedzielę niehandlową. Wykroczenie za naruszenie zakazu handlu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim uniewinnił właściciela sklepu od zarzuconego mu wykroczenia. Lokal, w którym znajdował się sklep z początkiem roku 2018 został połączony ze stacją paliw. Sąd stwierdził, że „zarówno stacja paliw, pomieszczenie stacji paliw i placówka handlowa stanową jedną całość będącą wynikiem jednego zamysłu budowlanego realizowanego etapami, połączoną szerszą komunikacją wewnętrzną na skutek modernizacji dokonanej w marcu 2018 roku. Skutkiem modernizacji było także wprowadzenie jednolitej struktury organizacyjnej i pracowniczej funkcjonującej w ramach sklepu na stacji paliw pod jednym adresem, dysponującej wspólnym parkingiem oraz wjazdem jak również wspólnymi instalacjami i system dostaw”.

Źródło: https://www.rp.pl/Kadry/302179965-Sad-sklep-polaczony-ze-stacja-paliw-nie-narusza-zakazu-handlu-w-niedziele.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz